Menü
Sepetim

İade & Değişim

ÖN BİLGİLENDİRME FORMU 

1-     SATICI VE ALICIYA İLİŞKİN BİLGİLER

SATICI HAKKINDA:

ÜNVANI                             : KUZGUN METAL KALIP OTOMOTİV SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.

ADRES                               : Minareli Çavuş Mah. Çelik 290 Cad. 1 Nolu Depo Apt. No:6 Nilüfer/BURSA

VERGİ KİMLİK NO         : 6010316208

WEB ADRESİ                   : www.kuzguncamruzgarlik.com

E-POSTA                            : info@kuzguncamruzgarlik.com

 

ALICI HAKKINDA:

ADI-SOYAD /ÜNVANI    :

TC/VKN                             :

ADRES                               :

TELEFON                          :

E-POSTA                            :

 

2-     ÖN BİLGİLENDİRME FORMUNUN KONUSU ÜRÜN

İşbu Ön Bilgilendirme Formu'nun ("Form") konusu, aşağıda nitelik ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkında Kanun ve 27 Kasım 2014 tarihli ve 29188 sayılı Resmî Gazete'de yayımlanan Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik (“Yönetmelik”) hükümleri gereğince tüketicinin bilgilendirilmesidir. Ayrıca Yönetmelik uyarınca 5/1’a, d, g ve h maddelerindeki hususlara ilişkin bilgiler işbu Form’unda yer almaktadır.

Sözleşme konusu malın temel özellikleri (türü, miktarı, marka modeli, rengi, adedi, satış fiyatı, ödeme şekli, teslimat koşulları fatura bilgisi) SATICI’ya ait www.kuzguncamruzgarlik.com adresinde yer almaktadır.

Ürünün temel özellikleri hem ürünün ilanının yer aldığı ilgili sayfada hem de aşağıdaki tabloda yer almaktadır

3-                 SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN VE ÖDEME

 

  1. TESLİMATA İLİŞKİN ESASLAR

Listelenen ve sitede ilan edilen fiyatlar, tüm vergiler dahil satış fiyatıdır. İlan edilen fiyatlar ve koşullar güncelleme yapılana kadar geçerlidir. Siparişiniz 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun hükümlerine uygun olarak sipariş tarihinden itibaren en geç 30 (otuz) gün içerisinde teslim edilecektir. Ürünün teslimat masrafları aksine bir hüküm yoksa SATICI'ya aittir. SATICI, Web Sitesinde teslimat ücretinin ALICI tarafından karşılanacağını beyan etmişse teslimat masrafları ALICI'ya ait olacaktır. Ürün/ürünler SATICI’nın anlaşmalı olduğu kargo firması tarafından ALICI’nın seçmiş olduğu teslimat noktasına teslim edilecektir. Siparişin iptali halinde ürün bedeli tahsil edilmiş ise ALICI’ya iade edilir. ALICI’nın, SATICI’nın belirlediği kargo firması dışında başka bir kargo firması ile ürünün gönderilmesini talep etmesi durumunda, ürünün ilgili kargo firmasına tesliminden itibaren oluşabilecek kayıp ya da hasardan SATICI sorumlu tutulmayacaktır.

  1. CAYMA HAKKI

ALICI; ürün satışına ilişkin mesafeli sözleşmelerde, ürünü teslim aldığı tarihten itibaren 14 (on dört) gün içerisinde hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin ürünü reddederek sözleşmeden cayma hakkına sahiptir

ALICI, cayma hakkını kullanması halinde satın almış olduğu ürünleri kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları, ürün ile birlikte hediye edilen diğer ürünler ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak, cayma hakkına ilişkin bildirimi SATICI’ya yönelttiği andan itibaren 10 (on) gün içinde SATICI’ya iade etmekle yükümlüdür. ALICI, cayma hakkını kullandığına ilişkin bildirimi SATICI’ya ilettiği tarihten itibaren 10 (on) gün içinde ürünü SATICI’ya geri göndermediği halde, cayma hakkı talebi geçersiz sayılacaktır.

ALICI’nın, iade edeceği ürünü SATICI’nın anlaşmalı kargo firması ile göndermesi halinde cayma hakkının kullanımından kaynaklanan masraflar SATICI’ya ait olacaktır. ALICI’nın iade edeceği ürünü Form’da belirtilen SATICI’nın anlaşmalı olduğu kargo şirketi dışında bir kargo şirketi ile göndermesi halinde, iade kargo bedeli, ürünün kargo sürecinde uğrayacağı hasar ve ekstra masraflardan SATICI sorumlu değildir.

6.     ŞİKÂYET ve İTİRAZ

ALICI’nın SATICI tarafından sağlanan hizmetler ile ilgili bir şikayeti veya talebi bulunması halinde, ALICI, söz konusu talep ve şikayetlerini info@kuzguncamruzgarlik.com e-mail adresi SATICI’ya iletebilir.

7.     YETKİLİ MAHKEME

Tüketici sıfatını haiz ALICI’nın şikâyet ve itirazları konusundaki başvurular, her yıl aralık ayında belirlenen parasal sınırlar dâhilinde, ALICI’nın mal veya hizmeti satın aldığı ya da ikametgâhının bulunduğu yerdeki Tüketici Sorunları Hakem Heyetine veya Tüketici Mahkemesine yapılabilir.

Tüketici sıfatını haiz olmayan ALICI için, Taraflar arasında işbu Sözleşme’den doğabilecek ihtilafların hallinde Bursa Mahkemeleri ve İcra Müdürlükleri yetkilidir.

ALICI, www.kuzguncamruzgarlik.com internet sitesindeki işbu Form’u okuyup bilgi sahibi olduğunu ve kabul ettiğini kayıtsız şartsız beyan ve taahhüt eder.

 

Tarama deneyiminizi ve sitemizin işlevselliğini geliştirmek için çerezleri ve diğer benzer teknolojileri kullanıyoruz. Gizlilik Politikası .